Menu

Vihulasse on Tallinnast pisut üle tunni sõidumaad. See tee tundus FECC-i liikmetele üsnagi lühike olevat, kuna bussi oli Vihula mõisa müügidirektor Joel Bezzaborkin korraldanud vitamiine täis sügismarjad, mis aitasid hiljem lahendada Unique Hotels Grupi teemalist ristsõna. Vihula mõisa kohale jõudes tervitas meid uhke vastuvõtukomisjon eesotsas tegevjuht Heikki Vanhanen’iga. Seejärel võttis ohjad enda kätte mõisa perenaine Dina Kivi jutustades meile mõisatuuri käigus Vihula ajaloost põnevaid ning ka humoorikaid lugusid. Erakordselt šarmikas naine on suurepärane jutuvestja muutes õhkkonna enda ümber rõõmsaks ja õhuliseks.

Vihula mõis teenis oma rikkuse von Schubertite (ei ole seost tuntud heliloojaga) perekonna käes olles, kes suutsid kõigest raha teha, kuid peamine sissetulek tuli siiski viinaköögist.

Vihulat iseloomustas omal ajal see, et siin oli kokk ja köök alati valmis süüa pakkuma ootamatutele külalistele ehk Vihulas armastati käia hästi söömas ja pidutsemas. Tänasel päeval on Vihulas nii vanasse jääkeldrisse ehitatud Kaval-Antsu kõrts, mis pakub kontseptsioonilt lihtsamat toitu, aga ka peenem a la carte restoran La Boheme hõrgutavate „täppide ja triipudega“. Lisaks tegutseb konverentsikeskus, kuhu mahutab ühte saali ümmarguste laudade taha isegi kuni 150 inimest. Vihula öko spa pakub hoolitsusi nii ökonäppudele kui luksust ihaldavatele klientidele. Samuti on Vihula sagedaseks muusikaürituste korraldajaks, nii et ammuseid aegu hoitakse au sees ka tänasel päeval.

Mõisatuuri lõppedes oli Kaval-Antsu kõrtsi kaetud väga maitsev grillsöökide buffeelaud ning rõõmsatujuliselt asutigi tühjasid kõhtusid täitma. Tagasisõidul Tallinna loositi ristsõnade lahendajate vahel välja kolm auhinda: pudel majaveini, ühepäevased mõisapassid kahele ning öö Vihula mõisas kahele. Veelkord õnnitlused õnnelikele võitjatele! Ühiselt tõdeti, et olime veetnud ühe äärmiselt mõnusa suvissügisese õhtupooliku Vihulas!

Suured tänud Vihula mõisa perele sooja vastuvõtu ning vaid positiivset tagasisidet äratanud võõrustamise eest! Suur tänu ka kõikidele FECC-i heatujulistele osalejatele!

Vaata ka pilte Liikmetele ala pildigaleriist!