Menu

SEB Nordic OutlookSEB koostab ja avalikustab majandusväljavaateid kaks korda aastas. Juba kuuendat aastat järjest kogunes üle 50 liikme Rootsi, Soome, Briti ja Saksa kodadest Meritoni hotelli Tammsaare ruumi nautima lõunat ning kuulama SEB ökonomisti Daniel Bergvalli ettekannet maikuu majandusuuringust, mis puudutab peamiselt Põhjamaid ja Balti regiooni, aga ka ülejäänud maailma.

Bergvalli sõnul näitab statistika kasvuprognoosides juba paremaid numbreid, kuid tuleb meeles pidada, millisest madalseisust me alles välja rabeleme ning seda arvesse võttes ei saa siiski liiga optimistlik olla. Kui Balti riigid näitavad sarnast majandusarengut, kus tarbimine näitab korralikku kasvu, siis Soome osas maalis Bergvall üsna tumeda pildi öeldes, et hetkel pole tunneli lõpus valgust paistmas. Peale viimaste aastate raskusi on soomlastel puudu ka enesekindlusest ning kõige tähtsam ongi leida moodus, kuidas selline areng ümber pöörata.

Seoses odava naftahinna ja odava rublaga saavad Venemaal hetkel kõige raskema hoobi kodumajapidamised. Sellistes majandusoludes, kus intressid muutuvad negatiivseks, pööravad investorid pilgu teistele varadele nagu näiteks kinnisvara, autod, kunst jne.

Suur tänu SEB Daniel Bergvallile väga huvitava ettekande eest ning Rootsi koja Kristiina Sikk’i lõunaseminari korraldamise eest! Täname ka kõiki osalenud FECC-i liikmeid!